Etiketa s obrázkem se ve většině tiskne všemi čtyřmi barvami CMYK, Cyan, Magenta, Yellow a Key, tedy černá. Pro každou se vyrobí štoček s rastrem z velmi malých bodů. Štočky se připevní na tiskové válce a barvy se pak tisknou na etikety jedna přes druhou. To vytvoří plnobarevný obrázek. U digitálního tisku rastr není v podobě štočku, ale tak trochu jako dočasná tisková deska. Jde o vybité oblasti elektricky nabitého válce známé pod názvem Elektrofotografie, či virtuální tisková deska v softwarové podobě, pod názvem Inkjet.
Základní barvy
Základní barvou CMYK je bílá, tiskne se zde přece na bílý papír či fólii. Kombinací stejného množství ostatních barev, tedy cyanu, magenty a žluté vznikne sice černá, ale v praxi se použije černá jako samostatná čtvrtá barva. Jde také o hospodárnost s barvami. V digitálním světě se používá barevný model RGB, tedy Red, Green, Blue, produkující barvy v monitoru. Kombinace barev dostaneme bílou a základní barvou je černá, tedy obrazovka monitoru ve vypnutém stavu.
Přímé barvy
Pokud etiketa musí obsahovat specifickou barvu se stálou barevností, je třeba přímou spot barvu. U knihtisku, flexotisku a ofsetu se lze orientovat podle PMS, tedy Pantone Matching Systém. Vybraná barva se namíchá ze základních barev a nalije do barevníku tiskového stroje. PMS škála obsahuje přes 1200 barev. U všech barev je uvedena informace, jak barvu poměrem namíchat ze základních barev. U digitálního tisku k míchání nedochází. Spot barva se tiskne pomocí rastrového překrytí barev CMYK. Jisté barevné odstíny z PMS škály nelze přesně reprodukovat. Za tím účelem se při výběru spot barvy lze orientovat podle dodané škály barev, které jsou dodány vytištěné na konkrétním digitálním stroji.